Autostradą do Dębicy z Rzeszowa

Odcinek A4 Tarnów – Dębica, o długości ok. 35 km, przebiega częściowo przez obszar województwa małopolskiego i częściowo województwa podkarpackiego.
Ze względu na trwające prace wykończeniowe, przejazd estakadą nad rzeką Wisłoką w okolicach Dębicy odbywa się w dwóch kierunkach jedynie lewą częścią obiektu.
Oddział GDDKiA w Krakowie realizuje budowę tego odcinka autostrady A4 po rozstrzygnięciu ponownego przetargu na wykonanie tej inwestycji przez Oddział GDDKiA w Rzeszowie. 7 maja 2013 r. podpisano umowę na kontynuację budowy autostrady na odcinku od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia.
Poprzedni wykonawca pozostawił wiele nieprawidłowości, co skutkowało koniecznością wprowadzenia działań naprawczych. Nowy wykonawca w pierwszej kolejności zobowiązany został do wykonania tzw. Kamienia Milowego, czyli budowy węzła Dębica Pustynia w terminie 6 miesięcy od daty rozpoczęcia robót i wykonał zadanie miesiąc przed terminem zawartym w umowie. Dzięki temu kierowcy od 30 października 2013 r. mogli korzystać z nowego, 37-kilometrowego odcinka autostrady A4 na Podkarpaciu, z Dębicy do Rzeszowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze