Silna broń Trans’a – TRANSINKASSO!

Na wstępie tego materiału dodam, że nie jest to materiał sponsorowany a nasze obiektywne zdanie. Od dwóch miesięcy korzystamy z możliwości jakie daje nam giełda Trans.eu. Nowy produkt został nazwany TRANSINKASSO i ma więcej zalet niż wad. Postaram się Wam przedstawić swoje spostrzeżenia i uwagi dotyczące użytkowania tej broni na dłużników. A więc zaczynamy…

Pierwsze kroki…

Windykacja należności, bo o tym tutaj mowa zaczyna się od podpisania umowy. Wchodząc na stronę transinkasso.eu możemy pozostawić swój telefon i obsługa inkasso skontaktuje się z nami najszybciej jak to możliwe. Zazwyczaj pierwszy telefon jest jeszcze tego samego dnia. Umowa jest przede wszystkim czytelna i nie ma ukrytych tzw. „gwiazdek”. Podpisując umowę musimy pamiętać o upoważnieniu osoby, która choć trochę zna się na prawie transportowym i konwencji CMR. Zazwyczaj w firmach upoważnia się kierowników spedycji, którzy to najczęściej mają kontakt z spedycjami czy też klientami i to właśnie oni przyjmują i nadzorują w firmie przyjmowanie zleceń. Upoważnienie wraz umową odsyłamy pocztą na adres siedziby Transinkasso – trwa to około 7 dni. Czas ten jest długi więc jest to wada iż nie można przesłać umowy drogą mailową – obsługa nie ma możliwości przyjęcia w taki sposób umowy.

Umowa podpisana i co dalej…

Gdy już mamy podpisaną umowę w panelu giełdy Trans.eu otrzymujemy zgłoszenie firm do windykacji. Windykacji podlegają wszystkie firmy, które są i mają dostęp do giełdy. Zgłaszając firmę do panelu zarządzania dodajemy fakturę, zawarte wcześniej zlecenie, cmr, notę księgową, upomnienie zapłaty. Dwa ostatnie pisma są przygotowane przez zespół Transinkasso i otrzymujemy je wraz z podpisaniem umowy. Naszym zadaniem jest tylko przeliczyć notę księgową z Euro na PLN, podać numer konta i wpisać osobę upoważnioną do kontaktu. Najczęściej w ciągu 24 godzin mając komplet dokumentów rozpoczyna się windykacji klienta. O dziwo trwa ona bardzo szybko. Klient, który ma dzień po terminie fakturę nieopłaconą w ciągu około 48 godzin (dwóch dni roboczych) od pierwszego monitu otrzymuje blokadę iż „dług firmy znajduje się na giełdzie wierzytelności”.

WINDYKACJA SKUTECZNA 100%

My na swoim przykładzie zgłosiliśmy już 4 firmy, które powyżej 30 dni nie dokonali płatności! Nasze pieniądze znalazły się nie później niż dwa dni od zgłoszenia na Transinkasso faktury wraz z notą. Zaskoczył nas inny fakt po użytkowaniu tego majstersztyku dwa miesiące. Ponieważ nie mogliśmy skontaktować się z ksiegową pewnej firmy gdzie termin minął jeden dzień postanowiliśmy obciążyć ją notą. Po nadaniu listu z notą i otrzymaniu przez firmę (za potwierdzeniem odbioru) dzień później z braku środków zgłaszamy. Firma XYZ, która była 5 dni po terminie według dokumentów została zgłoszona na wykonanie wierzytelności. Zlecenie naszej windykacji zostało przyjęte o 16:30 przez zespół Transinkasso ale już na kolejny dzień otrzymaliśmy potwierdzenie od TRANSINKASSO o ustaleniu spłaty zadłużenia wraz z notą 40 euro w dniu następnym.

Blokada kont dla „wybrańców”

Mając w panelu „dług firmy znajduje się na giełdzie wierzytelności” widzimy, że firma traci płynność finansową. Najczęściej jest tak, że słyszymy iż jest to zgłoszenie jakiejś noty która jest nie do końca wyjaśniona. To jest błędna informacja. Wszystkie FV i ich noty są sprawdzane i poddane weryfikacji zanim zostaną rzucone do windykacji. Mając taki a nie inny wpis większość z nas słusznie zauważyła, że firma nie jest dobrym płatnikiem.

Podsumowując…. 

To obecnie najszybsza i najskuteczniejsza windykacja – oczywiście możecie zarzucić mi jedną rzecz – nie opisałem tu firm, które nie zapłaciły i już ich nie ma. Niestety nie ma doświadczenia z takimi firmami. Zazwyczaj po 7 dniach od upływu terminu płatności wystawiałem i wystawiam notę. Po otrzymaniu potwierdzenia otrzymania noty windykowałem takie firmy inną firmą. Jeśli ma ktoś spostrzeżenia dotyczące właśnie windykacji firm, których już nie ma lub nie istnieją proszę o pozostawienie w komentarza.

Chciałbym także dodać, że Transinkasso ma możliwość w naszym imieniu złożenia i skierowania na drogę sądową windykację. Zapewniają także kompleksową pomoc prawną. W naszym imieniu uzyskują tytuł wykonawczy i przeprowadzają postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.