Czy kierowca w cenie biletu ma kabinę i posiłek?
Jest to często uzależnione od czasu przeprawy oraz warunków wskazanego operatora. W naszej ofercie, na niektórych relacjach, można spotkać się z biletami posiadającymi kabinę i posiłek/posiłki, samą kabinę oraz jej całkowity brak. Nasi spedytorzy starają się dobrać najlepsze połączenie ceny z komfortem, zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.
Jak odnaleźć drogę do właściwego terminalu promowego?
Wraz z otrzymaniem potwierdzenia rezerwacji każdy z naszych klientów otrzymuje informację z nazwą armatora, adresem portu oraz czasem, w którym powinien się stawić po odbiór biletu.
Otrzymane informacje bez problemu mogą zostać wprowadzone do systemu GPS.
Czy kierowca musi posiadać bilet?
Nie! Drukowany bilet kierowca odbiera na miejscu. Wystarczy, że podjeżdżając na bramkę w porcie kierowca posiada ze sobą numer rezerwacji, który otrzymuje wcześniej od PROMY24.COM.
Jak długo ważny jest bilet?
Ważność biletu jest uzależniona od warunków armatora promowego i rodzaju biletu.
Przy biletach typu open czas ważności biletu może wynieść od 1 dnia do aż 30 dni.
Przy biletach typu zamkniętego bilet w większości przypadków wygasa wraz z upływem terminu wypłynięcia.
Czym się różni bilet zamknięty od otwartego?
Bilet zamknięty wyznaczany jest na konkretną datę i godzinę. Kierowca obligatoryjnie musi stawić się w terminalu, w określonym czasie. Bilety zamknięte, które z różnych przyczyn nie zostały zrealizowane, nie przechodzą na następne odejście promu.
Bilet otwarty obowiązuje w ramach czasowych ustalanych indywidualnie, w zależności od linii operatora promowego (np. bilet jest ważny 10 dni od dnia dokonania rezerwacji na trasie, na której obowiązuje). Pozwala na elastyczną przeprawę bez konieczności dokładnego przybycia kierowcy do portu. W tej formie biletu, jeżeli tylko są miejsca na promie, kierowca zostanie zabrany najbliższym promem od przyjazdu do portu.
Ile wcześniej trzeba się stawić po odbiór biletu?
Jest to uzależnione od warunków operatora promowego. Na większości kierunków przyjmuje się 2 h przed godziną odpłynięcia, choć znajdą się relacje odbiegające od średniej, m. in. bilety otwarte.
WAŻNE!!! Liczy się czas odbioru biletu a nie pojawienia się auta w porcie!!!!
Czy można zabrać w podróż promem psa lub kota?
Oczywiście istnieje taka możliwość na większości z oferowanych za naszym pośrednictwem połączeń. Jeżeli chcą Państwo zabrać ze sobą swojego ulubieńca należy spełnić określone przez armatora wymogi.
Przeważnie jest to konieczność posiadania przez zwierzę paszportu, zestawu aktualnych szczepień czy też odpowiedniego oznakowania. W przypadku przewozu psów, kotów bądź fretek naliczana jest zazwyczaj przez przewoźników promowych dodatkowa opłata, nie obowiązująca w przypadku innych zwierząt domowych (np. szczurów, chomików czy papug).
W celu poznania szczegółowych wymogów na konkretnych trasach prosimy o kontakt z naszymi spedytorami.
Co składa się na cenę biletu promowego?
Większość operatorów promowych do standardowej ceny frachtu dolicza także koszty eksploatacyjne, takie jak dodatek paliwowy (BAF) oraz dodatek siarkowy (NS). W szczególnych przypadkach do ceny biletu doliczane są opłaty dodatkowe, takie jak opłata bramowa, dodatek tonażowy lub koszty portowe. W celu poznania wymogów na konkretnych relacjach prosimy o sprawdzenie cen na naszej stronie lub o kontakt z naszymi spedytorami.
Co to jest dodatek BAF?
Niektórzy operatorzy promowi reagując na wzrastające koszty eksploatacyjne wprowadzili ruchome opłaty dodatkowe np. dodatek paliwowy BAF ( Bunker Adjustment Factor). Koszt tego dodatku dodawany jest do ceny końcowej frachtu, uwzględniając wielkość rezerwowanego pojazdu. Wielkość dodatku sprawdzana jest co miesiąc i wzrasta lub maleje wraz z sytuacją na rynku paliw.
Czym jest opłata NO SHOW?
Opłata NO SHOW jest związana z wykorzystaniem dokonanej rezerwacji. Wielu operatorów promowych, chcąc uniknąć pustej przestrzeni na promach, wprowadziło dodatkowe opłaty w formie kary za nie podstawienie się lub nie anulowanie zarezerwowanego miejsca.
Wielkość opłaty NO SHOW uzależniona jest od warunków armatora, który ja wprowadził. Informacja ta wraz z informacją o ostatecznym terminie zmiany/anulacji jest dołączona do Państwa potwierdzenia rezerwacji.
Gdzie znajdują się rozkłady przepraw?
Aktualne rozkłady znajdą Państwo poprzez wybranie terminów rezerwacji. Nasz system automatycznie wyszuka dla Państwa najbliższe terminy, jak i dogodne rozwiązania alternatywne.
W sytuacji, gdy na podanej relacji nie pojawiają się terminy przepraw lub rozkład nie ma regularnej formy, prosimy o bezpośredni kontakt z naszymi spedytorami.
Czym jest opłata za podłączenie elektryczne?
Podłączenie elektryczne przygotowane jest specjalnie dla klientów, którzy przewożą na swoich naczepach ładunki wymagające specjalnej temperatury np. artykuły spożywcze.
Aby taki ładunek mógł płynąć na pokładzie zamkniętym, pracownicy promów podłączają agregat chłodniczy do elektryczności, co pozwala na jego pracę przy wyłączonym silniku.
Wielkość dodatku za podłączenie do prądu wynika z opłaty nałożonej przez operatora promowego. W celu poznania wysokości opłaty na konkretnych relacjach prosimy o sprawdzenie cen na naszej stronie lub o kontakt z naszymi spedytorami.
Czym są uszy od naczepy?
W tradycyjnym żargonie uszy od naczep to tzw. lashing points, czyli nic innego jak elementy mocowania naczepy do pokładu promu.
Przy zlej pogodzie uszy, jak i hak holowniczy, są niezbędne aby pojazd został zabrany promem. W przypadku ich braku może się zdarzyć iż oficerowie promowi odmówią przyjęcia pojazdu na pokład, nawet jeżeli miał potwierdzoną rezerwację.
Czy drugi kierowca jest płatny i czy należy go zgłosić w rezerwacji?
Opłata za drugiego kierowcę jest uzależniona od warunków armatora. Wielkość opłaty lub jej brak można łatwo sprawdzić w naszym systemie rezerwacji, a w przypadku braku ceny informację tą otrzymają Państwo od naszych spedytorów.
Drugi kierowca musi zostać zgłoszony zawsze, nawet jeżeli nie jest on objęty dodatkową opłatą. Jest to uzależnione od ograniczonej ilości miejsc w kabinach jak i ogólnej ilości pasażerów na promie.
Czy za dokonaną rezerwację można zapłacić na terminalu przed odebraniem biletu?
Niestety, nie ma takiej możliwości, z uwagi na specjalny tryb rozliczeń pomiędzy promy24.com a operatorami promowymi.
Pragniemy również zaznaczyć, iż podane przez nas ceny są cenami specjalnymi i mogą się różnić od cen podanych przez armatorów. W przypadku, gdy płatność nie może zostać dokonana inną formą niż na miejscu, prosimy o bezpośredni kontakt z armatorem.
Kiedy przewóz busem jest przeprawą pasażerską a kiedy cargo?
Zależy to od ustaleń obowiązujących u konkretnego armatora. Główna zasada brzmi następująco: bus przewożący osoby to przeprawa pasażerska, bus przewożący towary to przewóz cargo.
Więcej informacji można uzyskać na stronie promy24.com
Email: bok@promy24.com
Telefon: (58) 76 999 76
Telefon komórkowy: 502 310 375
Fax: (58) 76 999 33
Wielka Brytania i Irlandia
Katarzyna Lewandowska Trans ID: 4095-95
Marek Mikołajczyk Trans ID: 4095-118
Magdalena Walaszkowska Trans ID: 4095-152
Marian Jabłoński Trans ID: 4095-120
Skandynawia i Morze Śródziemne
Agnieszka Dobrzeniecka Trans ID: 4095-145
Krzysztof Kulikowski Trans ID: 4095-119
Mateusz Szkup Trans ID: 4095-49
Karolina Zblewska Trans ID: 4095-149