Jutro Polska – Senegal. Jak obejrzeć?

Już jutro (19.06.2018) pierwszy mecz reprezentacji Polski na MŚ w Rosji. Jeśli tylko jesteście w Polsce i macie możliwość wyjścia z pracy to chyba nie ma problemu. Kanapa w domu z kumplami, pub, telebimy … miejsc jest dużo. Przy okazji aple do szefów. Dajcie jutro wolne pracownikom. Wiemy. Będzie mniejszy ruch na drogach i można by śmignąć jakiś expres, ale raz można sobie darować :-).

Warto brać przykład choćby z Księdza, który nie dość, że zrobił na Parafii strefę kibica to jeszcze przesuną godziny mszy by nie kolidowały z meczami Polaków (więcej o tym np na stronie sportowefakty.wp.pl)

No dobra. Co jeśli jesteśmy tam gdzie zwykle czyli za granicą? Tu niestety nie ma aż tylu możliwości, ale dla chcącego nic trudnego.

Pomijając szczęściarzy, którzy trafią na parking gdzie będzie TV z meczem Polaków musimy sobie jakoś radzić. Najbardziej oczywiste jest oglądanie meczu na którejś z platform. Pojawia się tu jednak problem z identyfikacją odbiorcy. Tzn platformy te zazwyczaj nie dają możliwości odbioru programów przez internet poza Polską. Obchodził to Pilot WP, o którym pisaliśmy, ale teraz znajdziemy tam taki komunikat 🙁

Żeby Wydawać się może, że ratunkiem może być np Polsat Go, który podobni jak inne polskie platformy cyfrowe zyskał możliwość transmisji sygnału w całej Unii Europejskiej. Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej  sygnał w Unii może odebrać każdy pod warunkiem potwierdzenia miejsca zameldowania. Niestety i tu tylko na dekoderze możemy oglądać TVP 1 i 2 oraz TV Sport. Nieprecyzyjne były dziennikarskie informacje, że będzie TVP Sport dla wszystkich abonentów Polsatu. Wszystkich, ale na dekoderze…

Czyli z oficjalnych źródeł zostają transmisje na sport.tvp.pl. Dziś jak widać działa, ale jak będzie jutro? Trzymamy kciuku by obciążenie nie zawiesiło serwerów TVP. Co więcej. Będąc abonentem np. Poslatu Go możemy dopełnić potwierdzenia zamieszkania w Polsce. Jak zrobić to online w sport.tvp.pl?

Może okazać się, że jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie VPN. Czyli programu umożliwiającego „nadanie” naszemu połączeniu internetowego IP z wybranego kraju.. np Polski. Jest dużo takich aplikacji. Niestety większość naprawdę działających programów jest płatna i to tak w rocznym abonamencie. My korzystamy z Hola VPN. Prosta instalacja i możliwość wykupienia na miesiąc to zalety tej aplikacji. Jeśli macie jakiś własny, sprawdzony pomysł podzielcie się z kolegami w komentarzach.

Na koniec pomysł dla tych co jutro będą w Warszawie :-).  Otóż w ramach przygotowania do bezpłatnej konferencji dla Transportowców organizowanej w dniu 20.06.2018 przez Transport Manager można będzie bezpłatnie, na dużym telebimie i zimnym piwem pooglądać mecz. Wystarczy zapisać się na tą konferencję w linku TUTAJ

Takie inicjatywy lubimy :-). Rozejrzyjcie się wokół. Jak widać od parafii po konferencje wszyscy oglądają mecze.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze