Koniec zatrudniania pracowników z Ukrainy

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł ucieszy niektórych z nas kierowców.

Niemieccy urzędnicy wprowadzili w życie nową ustawę, która jasno mówi o zakazie jazdy pracowników z poza strefy Schengen.

„Osoby posiadające tytuł pobytowy do jednego z państw Strefy Schengen  (m.in. wizę długoterminową lub polską kartę pobytu) mogą jako kierowcy samochodów (dostawczych – dodaje red.) ciężarowych w swojej właściwości przebywać na terenie Niemiec maksymalnie 3 miesiące w okresie 12 miesięcy (każdy wyjazd/pobyt w Niemczech należy zsumować z kolejnym wyjazdem – pamiętając – aby łącznie nie przekroczyć 3 m-cy w ciągu 1 roku) i w takiej sytuacji kierowcy nie potrzebują wizy krajowej niemieckiej.

Związek Międzynarodowy  Przewoźników Drogowych  z dn. 10/11/2016

Zgodnie z powyższym zapisem pracodawcy, którzy obecnie zatrudniają pracowników z Ukrainy muszą zastąpić ich pracownikami krajowymi. Co za tym idzie wzrośnie zapewne kwestia płacy kierowców a jak informuje ZMPD może dojść nawet do braku kierowców w Polsce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.

2 Komentarze

  1. Tak… z ciezarowkami sie zgodze bo jest tacho elektroniczne i trzeba wpisywac po kazdym zakonczonym cyklu pracy kraj w ktorym sie to jazde konczylo. A ciekawe kto i jak wyliczy to w busie…

  2. 1. Można nazwu ustawy ? 🙂
    2. Pan namieszaw Strefu Schengen  i EU (Anglia w EU, ale nie w Schengen )
    3. Pan pisze ze nie można pracować, ale w konce pisze ze można 3 miesiące w okresie 12 miesięcy.

Komentowanie jest wyłączone.