Z Łodzi do Warszawy szybciej i za free.

Bardzo rzadko można usłyszeć od rządzących, że coś będzie za darmo. No dobra, nie do końca za darmo, bo z naszych podatków, ale tej inicjatywie trudno nie przyklasnąć.

Otóż Ministerstwo Infrastruktury podało, że nie zamierza wprowadzać opłat za odcinek A2 pomiędzy Warszawą, a Łodzią. Powodem ma być bardzo intensywny ruch na tym odcinku co oczywiście świadczy o dużym znaczeniu tej drogi dla rozwoju gospodarki.  Zresztą jakby wprowadozno tam bramki to korki byłby by chyba na całym odcinku, bo przy nieczynnych już się tworzą. Dodatkowo koszt dojazdu z Warszawy do granicy, biorąc pod uwagę cenę na komercyjnym odcinku, byłby pewnie dla wielu nie do zaakceptowania i ruch mógłby się przenieść na „nacionalki”.

Co więcej, plany rozbudowy odcinka Warszawa-Łódź  (zwiększenie ilości pasów) weszły w końcową fazę. Przetargi mają być zaraz ogłoszone, a budowa potrwać do 2024 – 2025 roku. W pierwszym etapie zostanie poszerzona część do węzła Kontopa z Pruszkowa, aż do 4 pasów. Następnie do Łodzi będzie A2 poszerzona do 3 pasów.

Przy okazji przypominamy że na A2 już od połowy będzie poszerzana sroga stanowiąca obwodnicę Poznania. Prace mają potrwać do listopada.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze