Mrozy a transport krajowy i międzynarodowy

W związku z spadkiem temperatury na terenie kraju i nie tylko informujemy iż:

Kierowcy którzy wykonują transport i w te dni przebywają poza miejscem zamieszkania mogą wymagać zwrotu kosztów poniesionych tytułem zakupu gorących napojów (kawa, herbata, czekolada). Pracodawca ma za zadanie zapewnić nie tylko ciepły napój gdy temperatura spada poniżej 15 kresek ale także ciepły posiłek. Przypominamy także, że kierowca ma prawo odmówić rozładunku i załadunku jeśli temperatura spada poniżej 20 stopni w czasie wykonywania czynności na otwartych przestrzeniach.

Tylko nieliczne firmy przestrzegają przepisów ustawy o warunkach pracy które przysługują pracownikowi.

Rada redakcji:

Warto też pamiętać o nie zaciąganiu ręcznego w pojazdach oraz przepalaniu auta. Jeśli raz rozładujemy akumulator to jest on do wyrzucenia.

Zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na mrozie zostały zapewnione przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Rozporządzenie to określa m.in. minimalną temperaturę w miejscu pracy oraz wymogi bhp dla pracowników wykonujących swoją pracę na otwartej przestrzeni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!
Od 2006 roku dziennikarz i fotoreporter Polskapresse sp. z o.o. z. Kierowca krajowy i międzynarodowy do 3,5 tony w latach 2009 - 2016. Obecnie właściciel firmy MATTRANS oraz spedytor pomocniczy. Z busiarze.com.pl od początku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.