Bezpłatna giełda transportowa Infracht.

W czasach, gdy koszty transportu odgrywają coraz większą rolę w całkowitych kosztach procesów logistycznych, giełdy transportowe stały się punktem styku między zleceniodawcami a przewoźnikami, co pomaga w optymalizacji kosztów za przewóz towaru. Na rynku pojawiła się właśnie nowa platforma transportowa Infracht, która wyróżnia się na tle dostępnych aktualnie na rynku polskim narzędzi chociażby tym,że jest całkowicie bezpłatna dla przewoźników.

Co to jest Infracht?

Infracht to platforma transportowa stworzona dla profesjonalistów z branży TSL, która dostarcza rozwiązania dostosowane do aktualnych potrzeb przedsiębiorstw. Jak wspomniano, Infracht to pierwsza giełda transportowa całkowicie bezpłatna dla przewoźników. Korzystanie z serwisu zapewnia im dostęp do wolnych ładunków, możliwość współpracy z nowymi zleceniodawcami i spedytorami oraz dostęp do systemu 24/7 bez konieczności instalacji aplikacji.

Zleceniodawcom i spedytorom Infracht zapewnia dostęp do przewoźników bez konieczności wnoszenia opłat abonamentowych, bez zbędnych umów i ukrytych opłat. Mogą oni korzystać z usług poprzez rozliczenia w modelu efektywnościowym: płacą tylko wtedy, gdy znajdą transport dla swojego zlecenia (ok. 2% od wystawionej aukcji zakończonej sukcesem). Istnieje również możliwość zakupu 30-dniowych pakietów. Bezpłatny okres promocyjny trwa do końca 2017 r.

Jak działa platforma?

Mechanika działania oparta jest o amerykańskie wzorce platform aukcyjnych, została jednak wzbogacona o nową funkcjonalność umożliwiającą natychmiastowe zaakceptowanie zlecenia. Zasady działania platformy są bardzo proste: zleceniodawca wystawia zlecenie, informacja o zleceniu trafia do setek przewoźników i spedytorów, którzy mogą zaakceptować je przez opcję „Kup Teraz” lub przystąpić do licytacji. Interface jest bardzo intuicyjny i w konsekwencjiłatwy w obsłudze, a samo działanie platformy jest podobne do działań popularnych portali aukcyjnych, dzięki czemu zastosowane rozwiązania są przyjazne i zrozumiałe dla użytkowników.

Czy zawierane przez Infracht transakcje są bezpieczne?

Założyciele Infracht dołożyli wszelkich starań, aby zawierane za pośrednictwem platformy transakcje były bezpieczne dla wszystkich członków łańcucha dostaw. W związku z powyższym wdrożono program audytowania kluczowych dokumentów przewoźników, zleceniodawców i spedytorów. Każdego dnia zespół pracowników Infracht weryfikuje dokumenty rejestrowe, historię firm, wysokość i ważność ubezpieczeń OCP i OCS oraz ważność licencji transportowych i spedycyjnych, a także, w przypadku zleceniodawców, sytuację finansową w BIG InfoMonitor. Proces weryfikacji jest wieloetapowy i przemyślany w taki sposób, aby rzeczywiście zadbać o bezpieczeństwo i interesy użytkowników platformy Infracht.

Tekst i zdjęcia: Infracht.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze