NOWE E-USŁUGI, PUNKTY KARNE SPRAWDZISZ ONLINE

MSW przygotowało nowy projekt dotyczący nowych e-usług dla kierowców. Otrzymamy możliwość kontrolowania informacji na temat swoich wykroczeń, punktów karnych czy badań technicznych pojazdu, a to wszystko online. Jest to na pewno coś nowego o dużym prawdopodobieństwie iż sprawdzi się w praktyce. 

uid_630ebf550fd16c16722f66b77b8b369f1423576062888_width_700_play_0_pos_4_gs_0

RZADSZE MANDATY ?
Dostęp do informacji dotyczących swojej historii na szosie jest na pewno przydatny a wielu przypadkach może nawet zmniejszyć ryzyko narażenia się na jakiekolwiek koszta. Planowane jest również utworzenie usług powiadamiania kierowców czy właścicieli pojazdów o ważnych terminach związanych z pojazdami lub prawami jazdy.

KOMPETENTNI PRACOWNICY
Jedną z większych zalet tego projektu jest na pewno usługa „Udostępnij dane pracodawcy”. Przedsiębiorcy będą mogli tą drogą weryfikować uprawnienia kierowców, tak by uniknąć sytuacji, w której udostępnią służbowe samochody pracownikom nieposiadającym ważnych uprawnień.

BEZPIECZNY AUTOBUS I BEZSTRESOWA PODRÓŻ
Dość często nurtuje nas pytanie czy autokar któremu powierzymy nasze bezpieczeństwo spełnia odpowiednie wymogi, czy jest po przeglądach a także czy zwyczajnie w świecie stanie na wysokości zadania. Zorganizowane wakacje czy wycieczki, każdą z tych kategorii będzie można kontrolować o wiele bardziej szczegółowo niż dotychczas. Dotychczas dzięki takim „akcjom” często wycieczki wyjeżdżały z dużym opóźnieniem. Co mogło skutkować tym, że kierowca się spieszył. Czyli efekt odwrotny od zamierzonego. Teraz będzie można sprawdzić każdy autobus online. Prosto i szybko. Tu link do usługi – Bezpieczny Autobus .

Oprócz tego w Centralnej Ewidencji Pojazdów znajda się dane dotyczące badań technicznych pojazdów i ubezpieczenia. Już dziś możemy znaleźć tu wiele ciekawych informacji – Sprawdź historię pojazdu

SPRAWDZENIE SZKOŁY JAZDY
Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć ocenę jakości kształcenia szkół jazdy na podstawie dostępnych danych statystycznych. Będzie to coś nowego, ale jakże przydatnego dla młodszego pokolenia.

BEZBŁĘDNE REJESTRY
Przewidziano także rozwiązania, które poprawią jakość danych i informacji gromadzonych w CEP i CEK. Jak informowało MSW, wprowadzone zostaną nowe mechanizmy, które zmniejszą ryzyko błędów w tych rejestrach. Zapewne nikt nie wie o jakich błędach mowa, ponieważ kto ma pojęcie jak to będzie wyglądało ?

Prace nad projektem powinny zakończyć się za niespełna rok, jest on jak najbardziej na plus, gdyż powinien diametralnie zmniejszyć ryzyko oraz prawdopodobieństwo wykroczeń.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze