Ford liderem sprzedaży aut użytkowych w Europie w 2015 roku

CV-Sales

Spora inwestycja w kompletnie nową paletę samochodów użytkowych powiodła się – po wielu latach Ford wraca na pierwsze miejsce wśród producentów w Europie sprzedających najwięcej samochodów użytkowych.

W ubiegłym roku europejscy klienci kupili ponad 280 000 samochodów użytkowych Forda, co stanowi wzrost o 23 procent w porównaniu z rokiem 2014. Popularny samochód użytkowy Ford Transit świętował też w 2015 roku pięćdziesiątą rocznicę debiutu rynkowego, wiernie wykonując swoje obowiązki w firmach na całym świecie.

Wzrost sprzedaży w Europie oraz awans z siódmego na pierwsze miejsce wśród najbardziej popularnych producentów samochodów użytkowych był napędzany przez wprowadzenie do oferty najnowszej rodziny Forda Transita obejmującej cztery modele – Transit, Transit Custom, Transit Connect i Transit Courier. W 2015 roku łączna sprzedaż tych modeli wyniosła 233 000 egzemplarzy, czyli o 46 000 egzemplarzy więcej, niż w poprzednim roku.

W tym samym czasie Ford Ranger pokonał swoich rywali, wspinając się na pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się pickupów w Europie z wynikiem 27 300 egzemplarzy dostarczonych klientom – to o 27 procent więcej, niż w roku 2014.

Ford wiele zainwestował w opracowanie nowych samochodów użytkowych, które są wytrzymałe, oszczędne i oferują najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę, jak inteligentny tempomat czy system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu,” powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Ford dysponuje obecnie najświeższą gamą modeli samochodów użytkowych w Europie, a w tym roku zaoferujemy dodatkowo nowe jednostki napędowe dla Forda Transita i Forda Transita Custom, a także wprowadzimy na rynek nowego Forda Rangera.”

 

 

CV_range_image_hi-res

CV_sales_IG

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze