Francuzi idą za ciosem – Loi Macron

  la-loi-macrontransportowy.pl

Wczoraj Komisja Europejska poparła Francuski rząd i tym samym zaakceptowała zmiany w przepisach dotyczących zasad rozliczenia płacy minimalnej „Loi Macron”.

Francuzi zwrócili się do KE aby ten rozpoznał prawnie zasady rozliczania „Loi Macrona”. Tym samym wprowadziła kolejne restrykcje od 1 stycznia 2017 roku.

Nowe zasady to m.in. elektroniczny system zgłaszania kierowców oraz co ważne dla naszych kolegów – wykonujących tę pracę a jeżdżących na działalności gospodarczej – będą musieli także mieć pełnomocnika na terytorium Francji.

Co to oznacza?

Od stycznia 2017 r. największy problem mogą mieć pracownicy na tzw. „działalności gospodarczej”. To na nich spadł największy obowiązek płacenia za przedstawiciela na terytorium w/w kraju. Druga sprawa która uderzy w przewoźnika to wyciągi z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące, pokrywające się z jazdą na terytorium FR.

Komisja Europejska dała też jasny sygnał nt. „czasu pracy” dostawczaków. Sędziowie wypowiadając się na ten temat przyznali, iż każdy z kierowców (poza krajem swojej ojczyzny) musi i ma obowiązek przedstawić swój czas pracy na każdym z terytorium Unii Europejskiej. Zatem pojawia się pytanie: Czy to nie koniec ery „Polska – Chiny w dwie godziny?!”

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.

6 Komentarze

  • W odpowiedzi na Pana pytanie: Z redakcją busiarze.com.pl współpracuje dziennikarz zawodowy z związku z czym mamy dostęp do depesz agencyjnych i informacji z dziedziny m.in prawa transportu drogowego. Pisząc i udostępniając na naszym forum/portalu informacje pochodzą z źródeł własnych i według przepisów prawa prasowe nie muszą być podawane źródła.
   Źródła materiału podaje się tylko wtedy gdy dany tekst jest powieleniem tekstu oryginalnego.

   • To znaczy ze osoby na działalnosci beda traktowane tak samo jak osoby na umowie? Tylko ze umowa a działalnosć to nie to samo co teraz trzeba bedzie pokazywac teraz fv? Zaile kto pojechał?

   • Kolega nie pyta o źródło tekstu oryginalnego tylko o źródło potwierdzające taką a nie inną decyzję. Jeśli KE taką wydała to musi być jawne postanowienie, raport, decyzja, itd. Jeśli tego nie macie, to dokładnie tak jak kolega wyżej napisał – wróżycie z fusów najprawdopodobniej 🙂

Komentowanie jest wyłączone.