Tydzień kontroli… FRANCJA!

la-loi-macron
transportowy.pl

Koniec z taryfą ulgową dla polskich i zagranicznych przewoźników transportu międzynarodowego we Francji. Tamtejsza policja rozpocznie w ostatnim tygodniu października 2016 kontrole przestrzegania przepisów prawa dotyczące Loi Macron.

Zgodnie z francuskim prawem, które obowiązuje od 1 lipca br., zagraniczne firmy przewozowe (a więc także te z Polski) wykonujące załadunek lub rozładunek na terenie Francji, muszą zapewnić pracownikom płacę minimalną. Wynosi ona co najmniej ponad 9 euro za godzinę pracy. Firma musi też posiadać oficjalne przedstawicielstwo we Francji, zajmujące się prowadzeniem dokumentacji i udostępnianiem jej tamtejszej inspekcji pracy.

Loi Macron budzi duże kontrowersje w branży transportowej w Polsce, Niemczech i samej Francji. Dlatego francuskie władze dały firmom czas na dostosowanie się do nowych wymogów.

Francuzi prowadzą już oficjalne kontrole dokumentów!

Od dzisiaj najwięcej kontroli możemy się spodziewać na trasie LION – BESANCON- MILUZA, w okolicach miast: Paryż, Tuluza, Marsylia, Calais, Limoges, Nantes, Bordeaux, Orleans,  Rennes.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.